2011. december 23., péntek

Mario Kart 7

Megjelenés

Japán: 2011. december 1.
Amerika: 2011. december 3.
Európa: 2011. december 2.

Fejlesztő: Nintendo
Kiadó: Nintendo
Műfaj: Verseny
Játékmód: 1-8 játékos

Online:Van
StreetPass: Van
SpotPass: Van
Méret: 5114 blokk

Ára: £39.99 / €49.99

Platform

A Mario Kart Wiiből immár nem kevesebb, mint 30 millió példány kelt el vilgászerte. Hatalmas szám, a Nintendo évek óta sikert sikerre halmoz. De szerencsére nem álltak meg a cégnél pénzt számolni, és tudják, hogy a siker egyben hatalmas felelősséggel jár, nagyon sokat dolgoztak a Nintendónál, hogy a későbbi játékok is hozzák a minőséget, szerencsére panaszra nincs okunk. Miyamoto az elmúlt években látványosan sokat öregedett, így nem csoda, hogy a visszavonulását pletykálták, melynek hatására sokat zuhant a Nintendo részvénye, de mint kiderült, ez nem igaz. A Mario Kart 7-be is minden tudását belevetette, hogy ha lehet, még az elődjénél is jobb legyen. Vajon sikerült-e?

Az biztos, hogy nagy feladat, hiszen a Mario Kart Wii minden várakozást felülmúlt, főleg a motoroknak köszönhetően. Az új részben ugyan nincsenek motorok, de a játékban levő extrák bőven kárpótolnak minket, elég csak arra gondolni, hogy a levegőben, és vízben is versenyezhetünk. Bár, meg kell mondjam őszintén nemigen jöttek be a reményeim, mert azt gondoltam, hogy nem lesz gáz, ha lezuhanunk, egyszerűen csak megnyílik a siklóernyő, és folytathatjuk, de sajnos a lezuhanást itt is ugyanúgy megszenvedjük, mint az előző részekben. De miről is van szó? Nagy ugratóknál a magasban, megnyílik a siklóernyő, és szépen lassan ereszkedünk le a földre úgy, hogy nem vesztünk sebességet. Hasonlóképp a víz alatt is, megnyílik a hajócsavar, és sebességvesztés nélkül megyünk a vízben. Újdonság még az általunk összeszerelhető kocsi, melynek három része van: kerék, siklóernyő, és maga a kocsi. A pályákon levő érmék összeszedésével újabb és újabb kocsirészek nyílnak meg, melyekkel jobb, és jobb kartokat készíthetünk.

Az alapelv semmit nem változott: Versenyezz szabályok nélkül, és legyél te az első, a sportszerűség nem számít. A játékmódok jól ismertek, itt nem találunk újdonságot. A Grand Prix ugyanolyan bajnokság, hogy négy pályán keresztül, aki a legtöbb pontot gyűjti össze, az kapja meg az aranyserleget. Alapból 8 versenyző közül választhatunk, és három-három kocsirészekből. A többi kartost a 150cc-s bajnokságok megnyerésével, a többi autórészt pedig az érmék összeszedésével tudjuk megszerezni. Ezeket a pályákon találjuk, és minden megszerzett érme tárolódik, és eleinte 50, majd 100 érménként kapunk új alkatrészeket. De az érmék nemcsak ebben játszanak szerepet, növeli a sebességet, ha több érménk van. Maximum 10 érme lehet nálunk, így akár körönként 3-4 másodperccel jobbak lehetünk, mint 0 érmével. Ezért is vigyázni kell, nehogy kiüssenek, mert 3 érmét veszítünk. A kocsirészek összeállításánál kezdőknek javasolt, hogy könnyebb súlyú kartot állítsanak össze, ugyanis ezek könnyebben veszik be a kanyart, és bár nem nagy a végsebességük, de nagyon jó a gyorsulásuk, és a végsebességet sokkal gyorsabban elérhetik. Akik elsajátították a driftelést, azoknak jöhet a nehezebb, sokkal gyorsabb kocsi. Nem nehéz megtanulni, ugorjunk az R-gombbal, és tartsuk az analóg kart abba az irányba, merre fordulni szeretnénk. Várjuk meg, míg a kerék kéket szikrázik, és utána hirtelen mozdulattal balra-jobbra (vagy jobbra-balra), akkor pirosat szikrázik, és sokkal több boostot kapunk. A tárgyak a megszokottak, három új van: A tűzvirág, mellyel 7-8 tűzlövedéket lőhetünk, a Tanooki levél, ami nagyon hasznos, mert nemcsak a mellettünk levő ellenfeleinket hesselgetjük el vele, hanem a körülöttünk levő tárgyakat is, valamint érmeket is felszedhetjük vele. Ami a legjobb, kétségtelenül a Lucky 7. Egy hetes számot láthatunk a Mario Kart 7 logóból, és akkor az alábbi hét tárgyat kapjuk: Banán, zöld teki, piros teki, bomba, csillag, gomba, és hólyag. Ezek mind körülöttünk forognak, így ajánlatos a bombától megszabadulni először (az aktiválódik, mely épp előttünk van), mert ha akkor megy neki egy ellenfél, amikor még rajtunk van, mi is robbanunk, így a Lucky 7 könnyen Unlucky 7 lesz, hisz így a még meglévő tárgyainkat is elveszítjük. A közutálatnak örvendő tüskés kék teki még veszedelmesebb lett, hiszen a Mario Kart 64-hez hasonlóan a földön megy az 1. helyezett után, így nemcsak őt találhatja el. A Grand Prix rangrendszere is apró változáson ment keresztül, megszüntették az A-E osztályozást, ezentúl 1-3 csillag van, vagy semmi, ha rosszabbul teljesítettünk. A Wiis verzióhoz hasonlóan itt is itt is jegyezze fel a biztonság kedvéért az elmeorvosa telefonszámát, aki megpróbálkozik azzal, hogy minden bajnokságon elérje a három csillagot, itt is szükség lehet rá.

Ezen kívül még a szokásos Time Trial van, valamint Balloon, és Coin Battle. A Time Trial-ban sokkal nagyobb szerepet kapott az online jelenlét, ugyanis SpotPass-on keresztül különböző idők érkeznek pályánként a gépünkre, így akár a világ legjobbjaival is megmérkőzhetünk. A Battle-ok tökéletesen ugyanazok, mint az előző részekben, semmi változás nincs. Balloon-nál a lehető legtöbbször kell ellenfeleink orra alá borsot törni, míg a Coin-ban legtöbb érmét kell összegyűjteni. A Coin Battle-ben összeszerzett érmék is felkerülnek az összesített érméinkhez. A Local és Online Multiplayerben maximum nyolcan játszhatunk, VS-t, vagy Battle-t. Az Online multiplayer pontrendszerét kicsit megreformálták a Wiis verzióhoz képest, ugyanis nem 5000, hanem 1000 ponttól kezdünk, és az elért helyezésünkért jóval kevesebb pontot nyerünk, vagy veszítünk. A Mario Kart Channel is fellelhető, itt nézhetjük meg a profilunkat, valamint versenyezhetünk barátaink által küldött Time Trial időeredményekkel. A profilunkban láthatjuk, hogy mennyi érmét gyűjtöttünk össze. Maximum 5000-ig számol, de 10000, 15000 és 20000 összegyűjtött érme után arany kocsi extrákat kapunk.

Miután átnéztünk, hogy mit rejt a játék belül, lássuk, milyenek a külsőségek. A Grafika a DS verzióhoz képest (hordozható konzol játékát, az előző hordozható résszel illik összevetni) hatalmas fejlődésen esett át, sőt 3D-ben egyenesen csodálatos! Na ez az, amitől én hátast dobok. A karakterek végsőkig kidolgozva, ahogy a pályák is, és az érintőképernyőt is élvezet nézni, annyira szép a grafikai megjelenítés. Az egyedüli hátrány (bár ez nem a játék hibája), hogy nem nagyon lehet mozgatni a 3DS-t, ha 3D-ben játszunk, mert könnyen elhihetjük magunkról, hogy kettős látásunk van, de a hiba nem bennünk van. Még egy újdonság, hogy közvetlen az autóból is játszhatunk, de én ennek bekapcsolását nem javaslom, mert nagyon nehéz irányítani, és 3D-ben csak homályosodik a kép. Jó ötlet volt, de a megvalósítás Wiin sokkal jobb lett volna. A játék alapvető irányítását könnyű elsajátítani, de ahhoz, hogy mesterévé váljunk idő kell. Akik régóta Mario Kartoznak, hajlamosak egy új részbe úgy beleugrani, hogy csípőből fog menni, azonnal csodákat fognak felmutatni. Itt nem így megy, mert valamivel komplexebb lett az egész. Ha visszaveszünk az magunk isten-hitéből, akkor könnyebb lesz Mario Kart 7 mesterré válni. Sokan hiányolták a Mission Mode-ot, én is jó extrának tartottam, bár én nem játszottam vele olyan sokat. A játék szavatosságát elsősorban az online multi adja, mint Wiinél, ha azokat élvezzük, hosszú évekre nyújt szórakozást a Mario Kart 7 is. És a zene, mint ahogy a Wiisnél is, itt is fantasztikus! Az online zenéje is nagyon jó lett, de minden pálya zenéje akár önálló zenei CD-ként is kijöhetne. A karakterek ugyanolyan bő szókinccsel rendelnek, mint eddig, de talán pont ettől Mario játék, egy Mario játék. Ezekből öszefonódik a hangulat, mely biztosan kísérni fog minket, és olyan legendával fogunk megemlékezni rá, mint a régi játékokról.

A Mario Kart 7 jobb lett a Wiisnél, hogy képes a Nintendo a tökéletes elődnél is jobbat alkotni, nem tudom, de csak ők képesek mindig túlszárnyalni magukat. Persze a PS3, X360, PC, és ezek teljesen eltérő játékosai valószínűleg nem fogják értékelni az egyedi MK7 világot, de akik nyitottak arra, hogy egy olyan játék keretében átéljék gyerekkorukat, mely nem gyerekes, azok imádni fogják ezt a játékot!

Grafika: 10/10
Játszhatóság: 9/10
Szavatosság: 9/10
Kihívás: 8/10
Zene/Hang: 10/10
Hangulat: 10/10

+ Csodálatos grafika
+ Fantasztikus zene
+ Akár évekre magához láncol
+ Sok fejlődés az elődjéhez képest
– Nem minden újítás jött be

95%

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése