2020. július 20., hétfő

Assassin's Creed DVD

Már a kezdetekben is voltak videojáték adaptációk, de ezek inkább az utóbbi években terjedtek el. Hiszen az internetnek, a streamereknek, esportolóknak köszönhetően óriási szeletet hasított ki magának a szubkultúra tortájából, és cégek is egyre-másra ismerik fel a videojátékokban rejlő anyagi lehetőségeket. Ezért az utóbbi években egyre több videojáték történet kerül a mozivásznakra, és várhatóan ez komoly trend lesz a jövőre nézve. Az, hogy ezen filmeknek mennyire változó a minősége, arra pont az Assassin’s Creed a nagyon jó példa.

Annak ellenére, hogy Nintendóra csak néhány rész jelent meg a játékból (Wii U-ra), hellyel-közzel ismerem az alapfelállást, hiszen elolvastam az Assassin’s Creed Reneszánsz című könyvet, valamint egy kicsit játszottam a második résszel PlayStation 3-on. Így nem ismeretlenül vágtam neki a filmnek. És most, hogy már a DVD-t 999 forintért lehet kapni (megvártam, amíg lemegy az ára), úgy döntöttem, hogy ennyiért már akkor is megveszem, ha tényleg olyan rossz film, mint ahogy mondják, mert ennyiért már úgy is megéri, mint egy videojátékos “loot”. Egy biztos: Maga a borító rendkívül gyönyörű. Ez az első DVD-m a BontonFilm kiadótól, mely Csehországban van jelen. Ez is árulkodik egyébként arról, hogy mennyire mélyponton van manapság a DVD gyártás és kiadás, hogy már a cég is Csehországban van, és vélhetően több Közép-Európai országba is ők adják ki a filmeket DVD-n és Blu-rayen. Bár ahogy olvasom, már ez is múlté, mert megerősítették, hogy abbahagyják a DVD-forgalmazást. Ennek több oka is lehet, az egyik biztos, hogy az, hogy DVD-t itthon már nagyon kevesen vesznek. Néhány éve, amikor kiderült, hogy a Disney nem engedélyezi a Pro Videónak, hogy kiadják a filmjeiket Blu-Rayen, az egyik indok, amit olvastam tőlük, az az volt, hogy nem kelt el elegendő példányszámban, ami elvárás volt a Disney-től. Elképzelhető, hogy valami hasonló lehet az ok, de erről részleteket nem tudok. De maga a kiadás nagyon igényes, első, hátsó borító is nagyon szép, sőt, a belső oldalon is van egy nagy kép, ami szintén szépnek mondható. Úgyhogy maga a kiadás a mai DVD-kiadványokhoz képest átlagon felüli.

Most pedig lássuk magát a filmet. Az alapfelállás egyáltalán nem rossz, sőt, ki lehet jelenteni, hogy felvet néhány jogos kérdést az emberiséggel kapcsolatosan. Callum Lynch-et Texas államban kivégzik, ezáltal egy (elvileg) túlvilági helyre kerül, ahol (elvileg) halottként kísérletet akarnak végezni rajta. De hamar kiderül, hogy a kivégzés nem volt valós, csak elkábították, ezalatt Madridba szállították egy kutatócsoporthoz. A kísérlet célja, az emberi faj tökéletesítése, mely azáltal történhet meg, hogy kiirtják az emberből az agressziót. Erre Callum Lynch az alkalmas személy, mert az ő 500 évvel ezelőtti őse volt annak a bizonyos Almának a tulajdonosa, melynek magjában rejlik az engedetlenség, de a szabad akarat is. Callum nemcsak vérrokoni kapcsolatban áll az ősével, hanem a képességét is örökölte. A férfit regresszió által viszik vissza az 1492-es évbe. Feladata, hogy az almát megszerezze és elhozza a 21. századba. A nőnek, Sofiának, aki Callumot segíti a múltjának felfedésében, jó szándéka van, mert neki ténylegesen az a célja, hogy az emberi agressziót megszüntesse a világban, ám az apjának azért kell az alma, hogy az emberiséget véglegesen megfosszák a szabad akaratától, és végképp hatalmat gyakoroljanak felette. Van a vallás, a politika, most a fogyasztás, semmi nem volt eléggé hatásos ahhoz, hogy az embereket megfosztassék a szabad akaratától, így neki emiatt kell az alma.

Az film alapvetően jó, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy elég későn játszottam először az Assassin’s Creed II-vel PS3-on. Konkrétan előbb láttam a filmet, illetve csak az első könyvet olvastam el előtte. Ezért eleinte nem tudtam mit kezdeni azzal, hogy járkálunk az időben, meg hogy most kivégezték most, vagy nem? Hol is van ez a bizonyos kutatóközpont? Az zavart meg nagyon, hogy van egy másik férfi, Baptiste, aki már 200 éve halott. Ő mégis mit keres még mindig a való világban? Tehát a film több szempontból is zavaros volt nekem.

Extrákból tisztes mennyiségben van a DVD-n, ráadásul nem is annyira rövidek. Az ötrészes dokumentumfilmben nemcsak a titkokat, érdekességeket tudhatunk meg a filmkészítés hátteréről, hanem bemutattak néhány jelentetet, hogy miként vették azokat fel. Illetve megnézhetjuk a jelmezeket, fegyvereket is. Az a néhány rejtett extra meg maradjon itt is rejtve.

Tehát egy teljesen korrekt kiadványról van szó, a jobb, szebb, igényesebb DVD-k közé tartozik, ráadásul nemcsak a dísztárgy a gyűjteménybe, de néha érdemes is megnézni a filmet. A zavaros részektől eltekintve azért korrekt lett.

Film: 7/10
Kép: 8/10
Hang: 9/10
Felirat: 9/10
Extrák: 7/10
Borító: 9/10

+ Korrekt film nagyon igényes kiadásban
– Néhány jelenet nagyon zavaros

80%

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése